Yüksek İstişare Kurulu, Beştepe'de toplandı

2 ay önce 4
 Vallaki Arama Motoru

Yüksek İstişare Kurulu toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplandı. Toplantı sonrası Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, açıklama yayınladı. Açıklamada, toplantıda 'Batı toplumlarında yükselişe geçen yabancı ve İslam düşmanlığı' konusunun ele alındığı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Yüksek İstişare Kurulu toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un yayınladığı açıklama şöyle: 

"Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu toplantısı bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilmiştir.

Toplantıda, Kurul üyeleri, Batı toplumlarında yükselişe geçen yabancı ve İslam düşmanlığı konusunu ele almışlar, İslam dünyasının içinde bulunduğu durum üzerine değerlendirmelerde bulunmuşlardır.
Sayın Cumhurbaşkanımız, toplantıda, Batı’nın uzunca bir süre arkasına saklandığı demokrasi, özgürlük, insan hakları makyajı döküldükçe, ırkçı, ayrımcı, barbar ve vandal yüzün kendini belli etmeye başladığını ifade etmiştir.

Myanmar’dan Doğu Türkistan’a, Balkanlar ve Kafkaslardan Filistin’e kadar farklı coğrafyalarda da Müslümanlara yönelik katliam, zulüm, baskı, işgal ve fanatizm uygulamalarının görüldüğüne işaret eden...

Web Sitesine Git