'Yarım kalp' ile dünyaya geldi, 4 ameliyatla hayata tutundu

2 ay önce 4
 Vallaki Arama Motoru

Hipoplastik sol kalp sendromu (kalbin sol yarısının gelişmemiş olması) ile 2017'de dünyaya gelen Çınar Umut Çubukçu, sağlığına kavuşmak için 3 yılda geçirdiği 4 başarılı ameliyatın ardından yaşama tutundu.

"Yarım kalp" ile dünyaya gelen Çınar Umut, geçirdiği ameliyatlarla yaşama tutundu.

Çınar Umut, 4 Nisan 2017'de hipoplastik sol kalp sendromu olarak tanımlanan, kalbin kuvvetli kısmı olan sol yarısının hiç gelişmediği ağır bir kalp sorunuyla dünyaya geldi.

Acilen ameliyat olması gereken Çınar Umut bebek, tedavisi için ambulans helikopterle İstanbul'a getirildikten sonra Acıbadem Bakırköy Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Rıza Türköz ve ekibi tarafından henüz 6 günlükken "Norwood operasyonu" diye adlandırılan ameliyata alındı.

Ameliyat esnasında Çınar Umut bebeğin kalbinden çıkan aort damarı genişletildi ve akciğerlerinde kan dolaşımı sağlamak için kalpten akciğere yapay damar yerleştirildi.

3 YILDA 4 AMELİYAT

İlk ameliyatının ardından 2018'de 2 operasyon daha geçiren, 2 yıl sonra da son ameliyatına giren Çınar Umut, 3 yılda 4 ameliyat geçirmesinin ardından hayata tutundu.

"ÇINAR UMUT'A ÇOK ZAYIF BİR KALPLE UZUN BİR YAŞAM SÜRESİ SAĞLANDI"

Açıklamada...
Web Sitesine Git