Twitter, Revue platformunu satın aldı (Revue nedir?)

2 ay önce 4
 Vallaki Arama Motoru

Günümüzün en popüler olan sostal medya platformu Twitter, Revue platformunu bünyesine kattığını duyurdu. Peki Twitter'ın kendi bünyesine kattığı yazarlara para kazandıran Revue platformu nedir?

Twitter, Hollanda merkezli Revue'yü satın aldı. 

2015 yılında Martijn de Kuijper ve Mohamed El Maslouhi tarafından kurulan Revue, e-posta bültenlerinin paylaşılmasına ve içerik üreticilerin gelir elde etmesine odaklanıyor.

REVUE PLATFORMU NEDİR?

Yazarlara para kazandıran Revue, kullanıcılarının kendi haber bültenlerini hazırlayıp yayımlamalarına yönelik hizmet veren bir servis.

Mike Park, yayımladığı blog yazısında “Revue, insanların ilgi alanları konusunda bilgi almasına yardımcı olmamızı hızlandıracak” dedi.

Yayımlanan blog yazısında Revue Pro özelliklerinin tüm hesaplarının ücretsiz hale geldiği duyurulurken, ücretli bültenlerdeki kesinti hissesinin de yüzde 5’e düşürüldüğü açıklandı. Bu sayede yazarların abonelerinden kazandığı gelirin daha büyük bir kısmının yazarlarda kalacağı belirtildi.

Revue, takımının kendi servislerini geliştirmete devam edeceğini belirtti. Twitter blog yazısında, ücretli haber bültenleri aracılığı ile “kalıcı teşvik modeli” oluşturulduğunu, yazarların hedef kitlesinden para kazanmasının yolunun sunulacağını da ifade etti.

Web Sitesine Git