Regeneron’un antikor kokteyli semptomatik Covid-19 vakalarını yüzde 100 oranında önledi

2 ay önce 2
 Vallaki Arama Motoru

ABD’li ilaç şirketi Regeneron Pharmaceuticals tarafından yapılan açıklamada, yeni tip corona virüse karşı geliştirilen antikor kokteylinin semptomatik Covid-19 vakalarını önlemede yüzde yüz 100 başarılı olduğu belirtildi. Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın tedavisinde kullanılan “REGEN-COV” adlı ilacın  asemptomatik olanlar da dahil olmak üzere genel enfeksiyon oranlarını ise yaklaşık yüzde 50 oranında düşürdüğü belirtildi.

Regeneron’un açıklamasına göre bulgular, ABD'de Covid-19 yakalanan az bir aile üyesi bulunan  400 katılımcının erken analizine ve İngiltere’de 74 hastanede 'en az 2 bin' Covid-19 hastası üzerinde yapılan incelemelere dayanıyor. 

Oxford Üniversitesi'nden Profesör Peter Horby, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Antikor ilaçları yıllardır enflamatuar hastalıklarda ve kanserlerde yaygın olarak kullanılıyor ve güvenli oldukları daha önce kanıtlandı” ifadelerini kullandı.

PASİF BİR AŞI OLARAK TEST EDİLDİ

REGEN-COV, iki monoklonal antikordan oluşuyor  ve corona virüsün yüzyeindeki bir yüzeyindeki bir proteine ​​bağlanarak çalışıyor. Bu durum, corona virüsün  hücrelere tutunmasını engelleyerek, bağışıklık sistemini harekete geçmesini sağlıyor. Son denemelerde ilaç, alıcının bağışıklık sisteminin kendi antikorlarını geliştirmek için etkinleştirildiği geleneksel aşıların...

Web Sitesine Git