Oto hırsızlık çetesi çökertildi: Kirala, sat, çal, iade et

3 ay önce 1
 Vallaki Arama Motoru

İzmir'de aldıkları ağır hasarlı araç şase ve plakalarını kiraladıkları araçlara takıp satan ardından bu araçları yeniden çalıp kiralama firmasına teslim eden çete çökertildi.

İzmir'de otomobil hırsızlığı yapan çeteye düzenlenen operasyonda 4 kişi tutuklandı.

Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şubesi Oto Hırsızlığı Büro Amirliği ekipleri, vatandaşları dolandıran oto hırsızlık çetesine operasyon düzenledi.

Kimlikleri ve adresleri tespit edilen 9 çete üyesi, "resmi belgede sahtecilik" ve "nitelikli dolandırıcılık" suçlarından gözaltına alındı.

Çete üyelerine ait adreslerde yapılan aramalarda ise bir ruhsatsız tabanca, bu tabancaya ait 12 mermi, bir pompalı tüfek ve bu tüfeğe ait 16 fişek, bir kurusıkı tabanca, bir bıçak, 2 araca ait 4 çalıntı plaka, 2 sahte plaka, 2 şase numarası değiştirilmiş sahte plakalı lüks araç ele geçirildi.

9 çete üyesi emniyetteki işlemlerinin ardından ise adliyeye sevk edildi. 5 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalırken, 4 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Ağır hasarlı araçları satın alan çetenin aynı marka ve otomobilleri kiralayıp, ağır hasarlı araçların şase ve plakalarını taktıkları ve tamir edilmiş gibi göstererek sattıkları tespit edildi.

Daha sonra şase numarasını...

Web Sitesine Git