Önü 2012 arkası 2010 model (Benzinlikte anlaşıldı)

3 ay önce 2
 Vallaki Arama Motoru

İstanbul'da bir vatandaş, aldığı aracın kazalı iki otomobilin birleştirilmesi sonucu oluşturulduğu gerekçesiyle dava açtı.

İstanbul’da aldığı araç ağır hasarlı çıkan vatandaş, mahkemeye başvurdu.

İstanbul’da yaşayan Buğra Yıldız kısa bir süre öne araç almaya karar verdi. Bir internet sitesi üzerinden bulduğu aracı görmeye giden Yıldız aracı beğendi ve aracı almadan önce kurumsal bir ekspertiz firmasına götürerek kontrol ettirdi.

Burada yapılan kontrollerde araçta 1 parça değişen ve 7 parça boya olduğu söylendi. Yıldız, ekspertize güvenerek aracı satın aldı.

Aracı aldıktan kısa bir süre sonra yakıt almaya giden talihsiz adam burada aracının benzinli olmasına rağmen pompacının dizel pompayı taktığını gördü.

BENZİNLİKTE ANLAŞILDI

Pompacıyı aracın benzinliği olduğu konusunda uyaran Yıldız, "aracın yakıt deposu dizel" yanıtını aldı. Ardından başka bir ekspertiz firmasına giden Yıldız, aracın başka bir araçla kesilerek birleştirildiğini öğrendi.

Yaşadığı soku üzerinden atamayan Buğra Yıldız şunları söyledi:

"Aracı alırken eksper yaptırdığım firmanın genel merkezine gittim. Çünkü bana aracı alırken 1 parça değişen 7 parça boya var demişlerdi. Sonrasında genel merkez aracın ekli olduğunu kabul etti ama bu sefer de bizi ekspertiz yaptırdığımız bayiye...

Web Sitesine Git