Merkez Bankası’ndan metal grubu için onur parası

2 ay önce 6
 Vallaki Arama Motoru

Moğolistan Merkez Bankası, uluslararası üne kavuşan Moğol folk metal grubu The Hu için anı parası basmaya hazırlanıyor.

Moğolistan Merkez Bankası tarafından, rock-metal müziği dalında uluslararası üne kavuşan Moğol folk metal grubu The Hu adına anı parasının basılmasının planlandığı duyuruldu. Anı parasının şubat ayında piyasaya sürülmesi beklenmekte. Moğolistan Merkez Bankası daha önce de uluslararası spor yarışlarında kazandıkları başarıları ile ülke adını duyuran sporcuları adına anı parası basmıştı.

Grubun uluslararası başarıları daha önce de Moğolistan Cumhurbaşkanı Haltmaagiyn Battulga tarafından tebrik edilmişti.

The Hu grubu ise kuruldukları 2016 yılından bu yana rock-metal müzik piyasasında ismini hızlı bir şekilde duyuran bir grup. Dört kişiden oluşan The Hu’nun enstrüman olarak geleneksel Moğol müzik aletleri olan morin khuur, topşur gibi çalgıları kullanmaları ve vokallerini de Moğol gırtlak tekniği ile söylemeleri grubu öne çıkaran özellikler arasında.

YouTube’da kendi kanalları üzerinden paylaştıkları Yuve Yuve yu ve The Wolf Totem şarkılarının klipleri toplamda 100 milyonun üzerinde izlenme rakamına erişti. Ayrıca, The Wolf Totem şarkısı ise Billboard hard rock dijital şarkı satışlarında ise birinci sıraya yükselmeyi başaran ilk Moğol grubu oldu.

The Hu yakında zamanda...
Web Sitesine Git