Kiralık araçlar ile şehirler arası seyahatlerde büyük artış

3 ay önce 1
 Vallaki Arama Motoru

Araç kiralama sektörü geçtiğimiz yılı 2019 ile aynı seviyelerde tamamlarken, online kiralamalar ve kiralık araçlar ile seyahatlerde büyük artış yaşandı. Özellikle 2020 yazında bir önceki seneye göre yüzde 30'a yakın bir oranda online kiralamaya talep arttı. Araç kiralama sayılarında da yüzde 107'lik bir yükseliş yaşandı. İşte ayrıntılar...

Covid- 19 döneminde araçların bir şehirden alınıp farklı bir şehirde teslim edildiği durumlar önceki yıla göre yüzde 260, aylık kiralamalar ise yüzde 243 arttı.

Online araç kiralama platformu Yolcu360, 2020 verilerini açıkladı.

Buna göre geçtiğimiz sene en çok araç kiralama yapılan şehirler sırasıyla; İstanbul, İzmir ve Ankara oldu. Yapılan her 100 kiralamanın 72 tanesi bu üç il özelinde gerçekleşirken, bu şehirleri Antalya, Muğla ve Adana takip etti.

En çok kiralamanın yapıldığı ofisler ise Sabiha Gökçen Havalimanı, Adnan Menderes Havalimanı ve İstanbul Havalimanı olarak gerçekleşti. Kiralamaların yüzde 43,88’i bu üç lokasyon üzerinden yapıldı.

Havalimanları dışında en çok araç kiralanan ofisler arasında İstanbul’da Yenibosna ve Kadıköy; Ankara’da ise Çankaya gibi lokasyonlar ön plana çıktı.

2020’de rezervasyonların en çok yapıldığı gün cuma olurken, araçların teslim alındığı günler ise cuma ve cumartesi oldu. Bir ila üç gün arası...
Web Sitesine Git