Jozef Venglos hayatını kaybetti

2 ay önce 2
 Vallaki Arama Motoru

Fenerbahçe’nin eski Teknik direktörlerinden Jozef Venglos, hayatını kaybetti. Peki Jozef Venglos kimdir, kaç yaşında ve nerelidir? İşte Jozef Venglos’un hayatı…

Bir dönem Fenerbahçe'yi de çalıştıran Slovak teknik adam Jozef Venglos 84 hayatını kaybetti.

Konu ile ilgili açıklama yapan Fenerbahçe, “1991 – 1993 yılları arasında Futbol A Takımımızın Teknik direktörlüğünü yapan Jozef Venglos’un vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendik. Ailesine, yakınlarına ve camiamıza başsağlığı dileriz.” İfadelerini kullandı.

JOZEF VENGLOS KİMDİR?

Jozef Venglos, 18 Şubat 1936 tarihinde Slovakya’da dünyaya gelmiştir. Aslen Slovakyalı olan Jozef Venglos, 84 yaşında hayatını kaybetti.

Futbol kariyerinde Sporting Lizboz, Aston Villa ve Celtic gibi kulüplerin yanı sıra Avusturya, Slovakya ve Umman milli takımlarında da görev yapan Venglos, son olarak 2002’de Japonya’da JEF United Chiba’yı çalıştırmıştı.

Jozef Venglos 1976 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı kazanan Çekoslovakya Milli Takımı’nın yardımcı antrenörü olan Jozef Venglos, 1991 – 1993 yıllarında Fenerbahçe’de görev aldı.

Jozef Venglos, İngiltere Premier Lig’de Büyük Britanya ve İrlanda dışından gelerek görev yapan ilk yabancı Teknik direktör olarak tarihe geçmiştir.

84 yaşında hayatını kaybeden Jozef Venglos’un ölüm nedenine...

Web Sitesine Git