Jeanette Maus kolon kanserine yenildi

2 ay önce 4
 Vallaki Arama Motoru

Resident Evil 8: Village’ın seslendirme yıldızı Jeanette Maus, 39 yaşında kolon kanserinden hayatını kaybetti.

Oyuncu ve seslendirme sanatçısı Jeanette Maus, kolon kanseriyle olan 8 aylık mücadelesini kaybetti. Sanatçı, birçok filmi ve Resident Evil 8: Village’daki karakterleri seslendirmesiyle tanınıyordu.

NİŞANLISI DUYURDU

39 yaşındaki oyuncunun hayatını kaybettiğini nişanlısı Dusty Warren, Facebook’tan duyurdu. Dusty, gönderisinde, “Paramparçayım, Jeanette Maus’un dün gece geç saatlerde kansere bağlı komplikasyonlar nedeniyle vefat ettiğini size bildiriyorum. Çok üzgünüm. Onunla gurur duyuyorum. Muazzam zarafeti ve tüm iyimserliği ile çok sıkı savaştı. Bana ve bir çoğumuza ilham verdi” ifadelerini kullandı.

Crohn Hastalığı teşhisi de konan Jeanette, son olarak Charm City Kings filminde rol almıştı.

KOLON KANSERİ NEDİR?

Kalın bağırsakta kolon bölümünde ortaya çıkan kansere, kolon kanseri denmektedir. Kolonda görülen kanser, erken evrede teşhis edilirse tamamen tedavi edilmesi mümkün olmaktadır. Ancak erken fark edilemediği durumlarda bu kanser türü; yakın lenf bezlerine, komşu olduğu mide, dalak gibi organlara ve kan vasıtasıyla da vücuttaki diğer bölgelere yayılmaktadır. Dalak nerededir? diye merak edenler için bu organın, karnın sol...

Web Sitesine Git