‘İnce randevu isterse veririz’

2 ay önce 3
 Vallaki Arama Motoru

CHP’den istifa edecekleri ve Muharrem İnce’nin kuracağı partiye geçeceği iddia edilen İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel karar arifesinde. Üç isim, yapacakları toplantının ardından istifa ya da CHP’de kalma yönünde bir karar verecek.

Bu arada gözler Kılıçdaroğlu ve İnce arasında bir görüşme olup olmayacağına çevrildi. CHP’li bir kaynak, “Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu’ndan randevu isterse randevu veririz ama özel olarak çağırmamız mümkün değil, o geçti” değerlendirmesini yaptı.

Mektup yazmışlardı

Bir süredir partinin çeşitli konulardaki politikalarından rahatsızlık duyan Çelebi ve Aksoy, Kılıçdaroğlu’na 10 Aralık’ta “dar kadroculuk ve ekipçilik” ve “ittifak” eleştirisi içeren bir mektup yazdı. İstifa ederek İnce’nin kuracağı partiye geçecekleri iddia edilen üç milletvekili yakın takibe alındı. Parti yönetimi vekillerle birkaç kez bir araya geldi. Son olarak Kılıçdaroğlu, salı günü Meclis’teki makamında milletvekilleriyle 1.5 saat süren bir görüşme yaptı. Görüşmenin ardından, “İstifa edeceğiniz iddialarına ne diyorsunuz” sorusuna Çelebi, “şu an öyle bir durum yok” yanıtını verdi.

Edinilen bilgiye göre, üç milletvekili kendi aralarında yapacakları bir değerlendirme toplantısının ardından karara...

Web Sitesine Git