İleti Yönetim Sistemi (İYS) Nedir?

2 ay önce 4
 Vallaki Arama Motoru

Ticaret Bakanlığı'nın, vatandaşların istenmeyen SMS ve e-posta gibi iletilerle ilgili maruz kaldığı rahatsızlıkları gidermek amacıyla kullanıma sunduğu "Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi (İYS)" sıkça araştırılıyor. Peki İleti Yönetim Sistemi (İYS) nedir? İşte detaylar…

Ticaret Bakanlığı’nın kullanıma sunduğu İleti Yönetim Sistemi (İYS) ile izinsiz ticari elektronik iletilerin tüketicilere gönderilmeden engellenmesi ve istenmeyen mesaj trafiğinin azaltılmasını amaçladığı belirtiliyor.

İLETİ YÖNETİM SİSTEMİ (İYS) NEDİR?


İleti Yönetim Sistemi (İYS), tüm hizmet sağlayıcıların güncel ticari elektronik ileti onaylarını kaydettikleri ulusal veri tabanı sistemidir.

İYS aracılığı ile Alıcılar (vatandaşlar) onay verebildikleri gibi mevcut onayları için ret haklarını kullanabilirler.

İleti Yönetim Sistemi sayesinde vatandaşlar ileti izinlerini artık tek noktadan kolayca yönetebilecek, diledikleri hizmet sağlayıcı ve marka için onay verip, ileti almak istemedikleri taktirde ret hakkını kullanabilecekler.

İYS ile hizmet sağlayıcıların, alıcılara göndereceği ticari elektronik iletiler öncesinde alması gereken izinler güvenli bir ortamda saklanacak, alıcılar onay ve ret bildirimlerini yapabilecek.

İLETİ YÖNETİM SİSTEMİ (İYS) NASIL ÇALIŞIR?

Ticari elektronik ileti gönderimi...

Web Sitesine Git