Hanok'un ilk albümü yayınlandı

2 ay önce 3
 Vallaki Arama Motoru

Türk metal müzik camiasının yeni yüzü Hanok'un ilk stüdyo albümü yayınlandı.

Vokal ve gitarda Özer Türkgeldi, bas gitarda Hakan Akkaya, davulda Sait Yenikomşu ve gruba henüz katılan solo gitarist Mert Supçin’den kurulu Hanok, aynı adı taşıyan ilk stüdyo albümleri Hanok’u yayımladı.

Proje 999 etiketiyle tüm dijital platformlarda yayına giren albüm 9 şarkıdan oluşuyor. Müzik sektörünü de vuran pandemi koşullarına rağmen üretmeyi sürdüren ve Ekim ayında albümün ilk teklisi olan Cahil Kahin adlı şarkılarını klibi ile birlikte dinleyicilerinin beğenisine sunan Hanok, albümle birlikte Aynalar adlı şarkılarıyla ikinci kliplerini de yayınladı. Cahil Kahin ve Aynalar’la birlikte Hanok, Sefil, Gerçek, Tanrının Hayalleri, Oku, Deyiş ve bonus olarak motosiklet tutkunlarına ithaf edilen Sancak isimli şarkılar, albümün diğer parçaları oldu.

Kuruluşundan itibaren ilk albüm için geçtiğimiz Mayıs ayında çalışmalara başlayan grup, aynı zamanda basçıları olan ve Diken grubunun da bas gitaristliğini üstlenen Hakan Akkaya’nın yapımcılığında çalışmalarını Aralık sonunda tamamladı. Özer Türkgeldi’nin imzasını taşıyan 9 şarkının aranjelerini de yine Hakan Akkaya'ya ait.

Tüm dijital platformlarda yerini alan albümün sınırlı sayıda CD formatı da basılarak koleksiyonerlerin ilgisine sunuldu. Bahar aylarında üçüncü bir...

Web Sitesine Git