Fransız otomotiv devi 2025'e kadar 14 model tanıtacak

3 ay önce 2
 Vallaki Arama Motoru

Renault, 5 yıllık stratejik planını ‘Nouvelle Vague’ (Fransız Yeni Dalgası) adıyla duyurdu. 2025 yılına kadar 14 ana modelin piyasaya süreceği açıklanırken, bunların 7’sini tamamen elektrikli olacağı belirtildi.

Fransız Renault Grubu, Renaulution sunumunda Renault markasının önümüzdeki 5 yıl ve sonrası için stratejilerini açıkladı. “Nouvelle Vague” adını verdiği yeni dönemde Renault, teknoloji, hizmet ve temiz enerji markasına dönüşecek. 

Renault Grubu CEO’su Luca De Meo, “Electro Pole projesi ile elektrikli araç liderliğini güçlendiren, hidrojene yatırım yapan, 2025 yılına kadar Avrupa’nın en çevreci ürün gamına ulaşmayı hedefleyen bir enerji markasına dönüşeceğiz. Bu çağdaş vizyonumuzun temellerini Fransa’da atıyoruz. Çünkü marka olarak gücümüzün ve ruhumuzun köklü geçmişimizde yattığının bilincindeyiz. Bir yandan geçmişiyle sıkı bir bağı bulunan, bununla birlikte elektrikli olmasıyla gelecek niteliği taşıyan Yeni R5, Renault’nun ‘Yeni Dalgası’nı kusursuz temsil ediyor.” dedi. 

DİZEL ARAÇLAR ELEKTRİKLENDİRİLECEK

Dönüşümün üç ana hattı olduğu belirtildi. Bunların, teknoloji markası, servis hizmetleri markası ve temiz enerji markası olarak açıklandı. 

Teknoloji markası kapsamında Renault’nun araçları, önde gelen yapay zeka ve siber güvenlik sistemleriyle...

Web Sitesine Git