Dünya turuna çıkan Brezilyalı bisikletçi Larissa, Beyşehir'e geldi

2 ay önce 5
 Vallaki Arama Motoru

Brezilyalı bisikletçi Larissa Cantarelli (29), 1,5 yıl önce yaşadığı Portekiz'den bir kadının neler yapabileceğini göstermek için dünya turuna çıktı. Tur kapsamında Türkiye'de bulunan Cantarelli, Kapadokya'nın ardından Beyşehir'e gelerek tarihi Eşrefoğlu Camisi'ni ziyaret etti. Cantarelli, ''Neredeyse 15 ülke gezdim. Yolculuğumun amacı kadınların kendi başlarına bir şeyler başarabileceğini göstermek ve cesaret vermek'' dedi.

Bisiklet ile dünya turuna çıkan Larissa Cantarelli, Türkiye gezisi sırasında Kapadokya'dan sonra internetten gideceği araştırırken 1296-1299 yılları arasında yapılmış ahşap direkli olan ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi'ne alınan Eşrefoğlu Camisi'ni ziyaret etmek istedi.

Cantarelli, kar altında pedal çevirerek Beyşehir'e geldiği sırada yolda Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır gördü. Bayındır, belediye ekibi gönderip kar altında zorluk çekmemesi için araçla Beyşehir'e gelmesini sağlayıp, misafir etti. Beyşehir'de bir gün konaklayan Larissa Cantarelli, rehber eşliğinde tarihi Eşrefoğlu Camisi'ni ziyaret etti, kentin tarihi ve kültürel yerlerine gezdi. Belediye Başkanı Bayındır, Cantarelli kentten ayrılmadan önce de Eşrefoğlu Cami maketini hediye etti. "KADINLARA CESARET VERMEK İÇİN YOLA ÇIKTIM"

Kadınları cesaret verebilmek için bisikletiyle Portekiz'den yola çıktığını...
Web Sitesine Git