Dukan diyeti nedir, nasıl yapılır?

2 ay önce 2
 Vallaki Arama Motoru

Dukan diyeti, Fransa’nın tanınmış beslenme uzmanı Dr.Pierre Dukan’ın “Je ne sais pas maigrir” (Zayıflamayı Bilmiyorum) isimli kitabı ile ortaya çıktır. Peki Dukan diyeti nedir, nasıl yapılır ve aşamaları nelerdir? İşte Dukan diyeti ile ilgili merak edilen her şey…

Son derece popüler olan Dukan diyeti, aşamaları olan ve aşamalara göre ilerlenmesi sonucunda sağlıklı ve kalıcı bir şekilde zayıflamayı sağlayan bir diyettir.

Protein ve yağ ağırlıklı bir beslenme düzeni uygulanmaktadır. Vücudun proteini yakmak için harcadığı kalori miktarı yükselir ve kilo verme hızlı bir şekilde gerçekleşmiş olur.

DUKAN DİYETİ NASIL YAPILIR, AŞAMALARI NELERDİR?

Dört aşamadan oluşan Dukan diyeti, tüm aşamalar doğru ve sırasıyla uygulanmalıdır. Dukan diyetinde protein ağırlıklı, kırmızı et, beyaz et, deniz ürünleri,sebzeler, süt ve peynir çeşitleri gibi besinler tüketilir. 

1.DUKAN ATAK AŞAMASI

İlk aşama olan atak (saldırı) evresi 10 güne kadar sürebilir. Bu evrede protein alımı gerçekleşir. Yağsız dana eti, balık, jambon, yumurta, süt gibi besinler bolca tüketilmelidir. Önemli olan yağsız bir şekilde saf protein alıyor olmaktır. Bu tür saf proteinleri günün her saatinde alabilirsiniz. Yalnızca yulaf ezmesi tüketimi serbest olup karbonhidrat alınması tamamen yasaktır. İlk aşamada  2 ile 7 kilo arasında...

Web Sitesine Git