Covid-19’un akıl sağlığına etkisi: En çok 30 yaş altındaki gençlere zarar veriyor

2 ay önce 3
 Vallaki Arama Motoru

Uluslararası bilim insanları tarafından yapılan bir çalışma yeni tip corona virüs (Covid-19) pandemisinin insanların ruh sağlığında oldukça önemli ruh sağlığı sorunlarına yol açtığını ortaya koydu. Çeşitli ülkelerden 200 bin kişinin incelendiği çalışma, bu durumdan en yüksek düzeyde 30 yaş altı gençlerin etkilendiğini gösterdi. Buna göre, sürekli işinii kaybetme korkusu yaşayan ve sevdiklerine bir şey olacak endişesi taşıyan gençler yüksek düzeyde kaygı ve yalnızlık duygusuyla mücadele ediyor.

Yeni tip corona virus (Covid-19) pandemisi, dünyadaki çoğu insan için günlük yaşamı tamamen değiştirdi ve karantinaların ruh sağlığı üzerindeki etkileri endişe veriyor.  

Kopenhag Üniversitesi, Londra Üniversitesi, Sorbonne Üniversitesi, INSERM ve Groningen Üniversitesi tarafından yapılan yeni bir çalışma, Avrupa genelinde pandeminin ruh sağlığını nasıl etkilediğini araştırdı. Buna göre, 30 yaşın altındaki gençlerin yeni tip corona virüs karantinaları esnasında en yüksek düzeyde kaygı ve yalnızlık duygusuyla mücadele ediyor.

4 ÜLKEDEN 200 BİN KİŞİNİN VERİLERİ İNCELENDİ

The Lancet dergisinde yayımlanan çalışma kapsamında, araştırmacılar 2020 ilkbaharında ve yaz başındaki  ilk ulusal karantinalar arasında  dört farklı ülkeden (Danimarka, Fransa, Hollanda ve Birleşik Krallık) 200 bin kişinin ruh...

Web Sitesine Git