Covid-19 salgınında oyun sektörü ivme kazandı

2 ay önce 2
 Vallaki Arama Motoru

Covid-19 salgını insanları evde kalmaya zorlarken, vakit geçirme yöntemlerinden biri olan video oyunlara talep arttı.

Yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınına karşı alınan karantina önlemleri insanları evlerinde oyun oynamaya yönlendirirken, küresel oyun gelirinin 2020'de yüzde 20 artışla 179,7 milyar dolara ulaşacağı öngörüldü.

Pek çok sektör Covid-19 salgınının neden olduğu kayıplar yaşarken, video oyun endüstrisi salgın döneminde kayda değer bir büyüme kaydetti.

Salgına karşı alınan karantina önlemleri insanları evde kalmaya zorlarken, vakit geçirme yöntemlerinden biri olan video oyunlara yönelik talep de artış gösterdi.

Araştırma şirketi IPSOS Mori'nin raporuna göre, Covid-19 salgınının zirve yaptığı 2020 yılının ikinci çeyreğinde 6-64 yaş oyun oynama süresinde 2019'un aynı dönemine göre haftalık 1,5 saat artış yaşandı.

Söz konusu dönemde, oyun oynayanların yaklaşık yüzde 30'u video oyunlarının kendilerini daha mutlu, daha az endişeli ve yalnız hissetmelerine yardımcı olduğunu belirtti. 

EN YÜKSEK KAZANÇ MOBİL OYUNLARDAN BEKLENİYOR

Dünya genelinde dijital oyun harcamalarında artış yaşanırken, oyun sektörünün 2020'de elde ettiği gelirle spor ve film endüstrilerini geride bırakacağı tahmin edildi.

International Data Corporation'ın (IDC) raporuna göre, küresel video oyun gelirinin...

Web Sitesine Git