Corona virüs aşısının yaz tatili planlarına etkisi ne olacak?

3 ay önce 4
 Vallaki Arama Motoru

Ipsos tarafından gerçekleştirilen Corona virüs Salgını ve Toplum Araştırması'nın 38'inci dönem verileriyle; Covid 19 aşısının, vatandaşın yaz tatili planlamalarına etkisi, seyahat ve konaklama süreçlerinde sağlıkları ile ilgili kaygıları ve kısıtlamaların arttırılması ile toplumda zorunlu olmayan ihtiyaçlar dışında sokağa çıkıp-çıkmama eğilimi mercek altına alındı.

Yapılan araştırmada Covid-19 aşısının vatandaşların yaz tatili planlamalarına etkisi mercek altına alındı.

VATANDAŞLARIN 3'TE 1'İ BU YAZ DÖNEMİNDE TATİL YAPMAYI PLANLIYOR

Araştırmada vatandaşlara yaz dönemi için bir tatil planları olup olmadığını sorulduğunda, vatandaşların 3’te 1’i (yüzde 31) tatil yapmayı planladıklarını söylerken, diğer üçte birlik kesim (yüzde 32) bu sene tatil yapmayacağını belirtti. Toplumun geri kalanın ise (yüzde 37) bu sene yaz dönemi için tatil planlarını henüz netleştirmediği görüldü. Salgının bu planlar üzerinde etkisi olduğunu kuvvetle söylemek mümkün.

CORONA VİRÜS AŞISI HENÜZ YAZ TATİLİ PLANLARI ÜZERİNDE ETKİLİ DEĞİL

Yaz tatili yapmayacağını veya henüz karar vermediğini belirten bireylere corona virüs aşısı olmaları durumunda planlarında bir değişiklik olup olmayacağı sorusu yöneltildi. Aşı olmaları durumunda tatil yapacaklarını söyleyenlerin oranı yüzde 12 ile...

Web Sitesine Git