Bilim Kurulu üyesinden Ankara için 'beşinci dalga' uyarısı

2 ay önce 4
 Vallaki Arama Motoru

Ankara'da nisan, haziran, ağustos ve kasım aylarında olmak üzere dört dalga yaşandığını söyleyen Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, beşinci dalgayı da şubat ortasında beklediklerini belirtti. Salgının biteceğine ancak virüsün kaybolmayacağına vurgu yapan Azap, ''Covid-19'un mevsimsel bir enfeksiyon olarak kışın artan yazın azalan, grip gibi bir hastalık olmasını bekliyoruz" dedi.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, Genç Girişim ve Yönetişim Derneği’nin (GGYD) 50'nci kez organize ettiği ''İş'te Fırsat Toplantısı''na çevrimiçi katıldı. Prof. Dr. Azap, toplantıda yaptığı konuşmasında, yeni tip corona virüs (Covid-19) pandemisine ilişkin uyarılarda bulundu.

Aynı zamanda Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi olan Prof. Dr. Alpay Azap, corona virüs salgınındaki dalganın ülke ülke, hatta il il değiştiğini belirtti. Ankara örneğiyle bu farklılığı anlatan Prof. Dr. Azap, "Örneğin Ankara’da nisan, haziran, ağustos ve kasım aylarında olmak üzere dört dalga yaşadık, beşincisini bekliyoruz. Maalesef şu anda olgu sayısında kıpırdanma var. Ankara’da beklediğimiz beşinci dalga muhtemelen şubat ayı ortasında başlayacak, mart ortasına kadar sürecek" dedi.

''SALGIN BİTECEK, VİRÜS KAYBOLMAYACAK''

Dünya genelinde bugüne kadar Covid-19 kaynaklı 100 milyon...
Web Sitesine Git