Beklenti üstü kâr açıklayan Facebook’tan yatırımcılarına Apple uyarısı

2 ay önce 3
 Vallaki Arama Motoru

Facebook, Apple’ın iOS 14’e getireceği güncelleme ve pandemi eğiliminin tersine dönmesinin şirketin reklam tarafını olumsuz etkileyebileceğini belirtti.

Facebook’un dördüncü çeyrek gelirlerini açıklamasının ardından hisselerinde artış görüldü. Şirket tarafından açıklanan rakamlar ise aşağıdaki şekilde:

Kazanç: Hisse başına 3,88 dolar (Beklenti: Hisse başına 3,22 dolar)

Kâr: 28.07 milyar dolar (Beklenti: 26.44 milyar dolar)

Günlük aktif kullanıcı: 1.84 milyar (Beklenti: 1.83 milyar)

Aylık aktif kullanıcı: 2.8 milyar (Beklenti: 2.76 milyar)

Kişibaşı ortalama kâr: 10,14 dolar (Beklenti: 9,49 dolar)

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklamada ise şirketin, Facebook kullanıcılarının haber akışında politik içerikleri azaltacak adımlar atmayı düşündüklerini söyledi. Zuckerberg ayrıca, ‘Kullanıcılarımızın, Facebook üzerinde politik içerik ve tartışma görmek istemediklerine dair geri bildirimlerini çok fazla görüyoruz.’ dedi.

Aynı zamanda, Zuckerberg tarafından yapılan açıklamalarda, şirketin dünya genelindeki kullanıcılarına politik grupları önermeyi tamamamen sonlandıracağını açıklandı. Facebook’un bu kararı almasında 2020 ABD başkanlık seçimleri sırasında ABD’deki kullanıcılarına benzer grupların tanıtımını geçici süreyle durdurmasının ardından geldi. Bu kararla ilgili...
Web Sitesine Git