Bartın'da oto yıkamaya sınırlama (Kuraklık önlemi)

3 ay önce 2
 Vallaki Arama Motoru

Bartın Belediyesi kuraklığa önlem olarak galericilere haftada iki gün otomobil yıkama sınırlaması getirdi. Başkan Cemal Akın yaptığı açıklamada, "İnşallah bu bir farkındalık olur her yere sirayet eder" dedi.

Yurdun birçok noktasında etkili olan kuraklığa karşı Bartın’da oto galerilerde araç yıkama faaliyetlerine sınır getirildi.

Bartın’da Belediye tarafından alınan karar doğrultusunda oto galerilerde haftada 2 gün sulu araç yıkama yapılabilecek.

Karar zabıta ekiplerince tüm oto galericilere iletilirken oto galerilerde pazartesi ve perşembe günleri dışında sulu yıkama yapılamayacak.

Oto galeriler satışa çıkardıkları araçlar üzerinde pazartesi ve perşembe günleri dışında sadece kuru temizlik faaliyeti gerçekleştirebilecek.

600 BİN LİTRE TASARRUF

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın söz konusu kararla su israfının önüne geçilmesini amaçladıklarını ifade ederek şunları söyledi:

“Bütün Türkiye’de olduğu gibi Bartın’da da kurak bir mevsim yaşıyoruz. Bu kurak mevsim yeraltı sularımıza kaynaklarımıza sıkıntı vermeye başladı. Bu köylerde sirayet ettiği gibi Bartın’ın merkezinde suların kaynağına sıkıntı vermeye başladı. Onu görüyoruz. Şu an bir sıkıntımız yok. Tedbirlerimizi aldık ama bu devam ederse büyük bir sıkıntı olabilir. Gelecekte de bu sıkıntı olabilir diye...

Web Sitesine Git