Araştırma: Akşam yemeğini atlamak obeziteye neden oluyor

2 ay önce 3
 Vallaki Arama Motoru

Japonya, Osaka Üniversitesi'nde gerçekleştirilen araştırmada 18 yaş ve üzeri 17 bin 573 erkek ve 8 bin 860 kadın öğrencinin sağlık kayıtlarını inceledi. Multidisciplinary Digital Publishing Institute'ta yayımlanan çalışmaya göre, akşam yemeği yememenin kilo almaya yol açtığı belirtildi.

Japonya'da bilim insanları, akşam yemeğini atlamanın obeziteye yol açabileceğini tespit etti.

Osaka Üniversitesi'nden araştırmacılar, 18 yaş ve üzeri 17 bin 573 erkek ve 8 bin 860 kadın öğrencinin sağlık kayıtlarını inceledi. Multidisciplinary Digital Publishing Institute'ta yayımlanan çalışmaya göre, akşam yemeği yememenin kilo almaya yol açtığı belirtildi.

ÖĞÜNÜ ATLAYANLAR KİLO ALMAYA DAHA YATKIN

Üç yıllık kayıtların incelendiği çalışmada akşam yemeğini atlayan kişilerin kilo almaya daha yatkın ya da halihazırda fazla kilolu olduğu gözlemlenirken akşam yemeği yememenin erkeklerin yüzde 10,8'iyle kadınların yüzde 17,1'inde temel kilo alma nedeni olduğu tespit edildi.

Kilo alan erkek ve kadın katılımcıların önemli bir bölümünün daha az uyuduğu ve düzenli olarak akşam yemeği yiyenlere kıyasla diğer öğünleri de daha sık atladıkları belirlendi.

Çalışma boyunca kilo alan erkeklerde ise almayanlara oranla çok daha geç saatlerde yemek yedikleri de görüldü.

Her iki cinsiyetin de yüzde 10 ve üstü oranında kilo...
Web Sitesine Git