Almanya Covid-19 ile mücadele için antikor ilacı satın aldı

2 ay önce 2
 Vallaki Arama Motoru

Almanya'nın antikor ilacını Avrupa Birliği'nde kullanan ilk ülke olacağını belirten Sağlık Bakanı Spahn, "Antikor pasif bir aşı gibi çalışıyor. Bu antikorların uygulanması, erken dönemde yüksek riskli hastalara yardımcı olabilir" dedi.

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, yeni tip corona virüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında 200 bin doz antikor ilacı satın alındığını bildirdi.

Sağlık Bakanı Spahn, Bild am Sonntag gazetesine yaptığı açıklamada, 400 milyon euro karşılığı 200 bin doz antikor ilacı satın alındığını belirterek, ilaçların gelecek hafta ihtisas hastanelerine dağıtılacağını kaydetti.

Ülkesinin bu ilacı Avrupa Birliği'nde kullanan ilk ülke olacağına dikkati çeken Spahn, "Antikor pasif bir aşı gibi çalışıyor. Bu antikorların uygulanması, erken dönemde yüksek riskli hastalara yardımcı olabilir" ifadesini kullandı.

Alman medyasında yer alan haberlerde ise satın alınan antikor ilacının, ABD ilaç şirketi Eli Lilly tarafından geliştirilen Bamlanivimab ve yine ABD'li üretici Regeneron'a ait aynı anda uygulanan Casirivimab ile İmdevimab olduğu aktarıldı.
CORONA VİRÜS BEYNİ NASIL ETKİLİYOR?
Web Sitesine Git