'Akkuyu NGS en güvenli nükleer santrallerden biri olacak'

2 ay önce 4
 Vallaki Arama Motoru

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisince yürütülen "Söz Yetenekte" programı, Akkuyu NGS inşaat sahasında gerçekleştirildi.

Sunuculuğunu Oylum Talu'nun yaptığı program, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının resmi hesapları ile proje hesabından da canlı yayınlandı.

Programda konuşan Butckikh, Mersin ve Gülnar'ın, Türkiye'nin nükleer enerji haritasındaki ana noktalar haline geldiğini kaydetti.

Butckikh, projeyle ekonominin, endüstrinin ve sosyal hayatın birçok alanının güçlü ivme kazandığını belirterek, "Akkuyu NGS, en güvenli ve gelişmiş nükleer santrallerden biri olacak. Akkuyu NGS, bugün mevcut olan en gelişmiş güvenlik sistemleriyle donatılmıştır. Rus tasarımlı güç üniteleri sadece Türkiye'de değil, Çin, Belarus, Mısır gibi diğer ülkelerde de inşa ediliyor. Bu tip nükleer güç üniteleri aynı zamanda Rusya'da başarıyla işletiliyor." değerlendirmesinde bulundu.

Yayına, Ankara'dan canlı bağlantıyla katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Nükleer Enerji Proje Geliştirme Daire Başkanı Tuğrul Çağrı Cinkara da enerji güvenliği, iklim değişikliği ve çevre koruma sorunlarının çözümünde nükleer enerjinin önemini anlattı.

Akkuyu Nükleer AŞ insan kaynaklarından kıdemli uzman Hande İncula da Akkuyu NGS'nin işletme personelinin yetiştirilmesine yönelik eğitim programına...

Web Sitesine Git