Ahmet Özhan 39 yıl sonra ekrana dönüyor

2 ay önce 3
 Vallaki Arama Motoru

1982 yılında TRT’de yayınlanan Hacı Arif Bey dizisinde başrol oynayan Ahmet Özhan, 39 sene sonra tekrar TRT 1’de izleyicilerinin  karşısına çıkıyor. Peki, ünlü Türk Müziği yorumcusu Ahmet Özhan kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte detaylar...

Yaptığı albümlerle bir döneme damgasını vuran, birçok dizi ve sinema filminde yer alan başarılı Türk müziği yorumcusu Ahmet Özhan, TRT1’in sevilen aile komedisi Tövbeler Olsun’da rol alacak.

1982 yılında TRT ekranlarında yayınlanan Hacı Arif Bey dizisinde başrol oynayan Ahmet Özhan, geçen 39 senenin ardından tekrar TRT’de izleyicilerin karşısına çıkmacak.

AHMET ÖZHAN KİMDİR?

26 Ağustos 1950 Şanlıurfa doğumlu olan Ahmet Özhan Türk oyuncu, şarkıcı ve devlet sanatçısıdır.

1960 yılında İstanbul Belediye Konservatuarı ve Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde müzik eğitim alan Ahmet Özhan, Üsküdar Musiki Cemiyeti ve İstanbul Belediye Konservatuarı'nda eğitimini sürdürürken, bir yandan da sahne ve plak çalışmaları yaptı.

İlk profesyonel sahne deneyimi 1968 yılında Bebek Belediye Gazinosunda yapmıştır. Genç yaşta sahneye çıkan Ahmet Özhan 1970’li ve 1980’li yılların popüler Türk Müziği yorumcusu olarak tanınmıştır..

1981-1991 yılları arasında TRT İstanbul Radyosu'nda ses sanatçısı olarak görev yapan Ahmet Özhan, 1991 yılında Kültür ve Turizm...

Web Sitesine Git