347 kişilik anketin sonuçları açıklandı: Tatil takvimleri değişiyor, yurt içi seyahat hâlâ öncelikli

3 ay önce 5
 Vallaki Arama Motoru

Wyndham Rewards'un anketine göre, Türkiye'deki katılımcıların yüzde 86'sı Haziran 2020'den bu yana en az bir kez seyahate çıkarken, Türk ziyaretçiler sezonun yoğun olduğu dönem haricinde seyahat etmeyi daha çok tercih ediyor. Tatil amaçlı seyahatler hem Türkiye’de hem de EMEA genelinde iş seyahatlerinden daha çok yapılsa da Türkiye’deki üyelerin EMEA ortalamasına göre iş seyahatine daha çok çıktığı görülüyor. İşte ayrıntılar...

EMEA ülkelerindeki üyelerin katılımıyla 2 Kasım-10 Kasım 2020 tarihleri arasında düzenlenen anketteki sorulara yanıt veren toplam 4 bin 134 katılımcının yüzde 73’ü, Haziran 2020’den bu yana en az bir kez seyahate çıktığını belirtti. 

Türk katılımcılar arasında, bu dönemde seyahate çıktığını söyleyenlerin oranı ise yüzde 86 ile ortalamanın üzerinde seyretti.

Türk ziyaretçilerin, sezonun yoğun olduğu dönem haricinde seyahat etmeyi EMEA ortalamasına göre daha çok tercih ettiği de anketin bulguları arasında yer alıyor.

Yapılan açıklamaya göre, Covid-19’un, seyahat etme şekilleri üzerinde, uluslararası ve kısmen yurt içi seyahate de getirilen kısıtlamalar da dahil olmak üzere önemli etkileri oldu. Bununla beraber anketinin sonuçları seyahatin 2020 yılında düzenlemeler izin verdiği ölçüde devam ettiğine de işaret ediyor.

İŞ SEYAHATLERİNDEKİ EĞİLİMLER 2021’DE DE DEVAM...

Web Sitesine Git